Ogrevala
Stensko gretje in hlajenje
Stensko gretje uvrščamo med nizkotemperaturne režime, ki zagotavlja hitro odzivnost na spremembo temperature v prostoru (kuhanje, obiski oseb, itd..) in zunanje temperature. S tem preprečimo nepotrebno pregrevanje in dvig temperature v bivalnih prostorih . Pri stenskem gretju moč ogrevanja ni omejena, v poletnih mesecih pa ohladi prostore ob ustrezni predpripravi sistema ( omejitev temperatura rosišča, Mollierjev diagram) z reverzibilno toplotno črpalko ali drugim hladilnim sistemom, ki zagotavlja občutek prijetne kleti. Uporaba stenskega gretja prinaša večjo učinkovitost in prihranek energije do 15% v primerjavi s klasičnim talnim gretjem.
Stropno gretje in hlajenje
Stropno ogrevanje uvrščamo med nizkotemperaturne sisteme. Njihova prednost predstavlja učinkovito hlajenje in gretje.
Je zelo primerno v kombinaciji s toplotno črpalko in drugimi ogrevalnimi napravami in je možna tako mokra montaža ogreval kot tudi suha montaža ogrevalnih panelov.
Njihova učinkovitost predstavlja do 15% prihranka energije v primerjavi s klasičnim talnim gretjem.
Minitec talno gretje
Minitec talno gretje uvrščamo med nizkotemperaturne režime, ki zagotavljajo hitro odzivnost na spremembe v bivalnem prostoru in zunanje temperature.
Prednost minitec talnega gretja v primerjavi s klasičnim gretjem je v odzivnosti.
Minitec talno gretje je primerno za novogradnje ter že obstoječe objekte, kjer ni potrebno posegati v estrih, saj debelina položenega talnega gretja z nanosom izravnalne mase ne presega dveh centimetrov skupne višine oziroma debeline.
Radiatorsko ogrevanje
Radiatorsko ogrevanje lahko zagotavlja višje režime ogrevalnega sistema, kot tudi nižje.
Velikost oziroma moč radiatorjev določamo na podlagi izgub, ki jih ima objekt in s tem določimo režim ogrevalnega sistema.
Z prediomenzioniranim radiatorji lahko dosegamo nizkotemperaturni režim ogrevanja, dobrodošli so pri toplotnih črpalkah oz. drugih ogrevalnih napravah, niso pa pogoj